• BOOK US ON-LINE AND GET:
  • 30% DISCOUNT ON MINIBAR ITEMS
  • FREE WELCOME DRINK
  • FREE ROOM SERVICE BREAKFAST
  • FREE UPGRADE/LATE CHECK-OUT
    (upon availability)

Dsing profil

www.hotel-spa.cz
download PDF
back to press

Praví věřící odmítají falešné modly

Jak zajistit, aby byl váš hotel oceněn mezi nejlepšími trendy hotely v Evropě? Zkuste v něm nabízet nezvyklé služby, odlište interiéry a nechte personál, aby hosty obsluhoval tou nejpřirozenější formou. Tak jako to dělají v pražském hotelu Icon.

Možná, že si hosté hned při příchodu do hotelu Icon nevšimnou šesti obrazů s netradičními motivy Prahy a nápisem ,,praví věřící odmítají falešné modly“, které lze nalézt na recepci a také v každém z 31 pokojů. Dost možná si nevšimnou ani vstupu do Zen Asian Wellness, i když na dálku pronikavě voní. Zato je určitě upoutá něco na recepci. Recepční zde totiž, stejně jako jiný personál hotelu, nenosí uniformy. Aby bylo slovu ,,trendy“ i zde učiněno zadost, obléká zaměstnance firma Diesel a Converse. A to především proto, aby byl dostatečně demonstrován neformální a přátelský přístup. Ten ostatně potkáte na každém kroku. Ať už jde o multifunkční restauraci, která se v průběhu dne stává konferenční místností či barem, nebo o možnost posnídat v kteroukoliv denní hodinu.

Jako spojovací linka se hotelem táhne touha odlišit se. Patrná je v hotelových chodbách, kde hosté naleznou díla českých umělců, nebo na pokojích, vybavených ručně vyrobenými postelemi švédské společnosti Hästens, bezplatným připojením k internetu, minibary umístěnými v úrovni očí nebo sejfy s dotykovým zámkem. Za všemi těmito detaily stojí majitel hotelu, řek Yiannis Moutsopoulos, který opravil budovu hotelu patřící pravoslavné církvi. Při otevření v roce 2007 zde byla slavnostně vysvěcena kaplička s ikonami svatých, na jejichž počest nese hotel svůj název. Ta je i dnes místem nejvyššího klidu a pokory.

Veřejně přístupné prostory hotelu jsou dekorovány díly českých umělců. Nejzajímavějším z nich je série tří obrazů zavěšených v prostoru mezi schodištěm s názvem ,,Věky života“, popisující stárnutí či naopak mládnutí člověka. Záleží, zda jde host do schodů, či ze schodů.